وضعیت پیست توچال

تاریخچه مجموعه ورزشی و پیست اسکی توچال

مجموعه تفریحی ورزشی تله کابین توچال در بلندای کوهستان های شمال تهران و رشته کوه البرز، با آماده نمودن فضایی بینظیر، فرصتی مناسب است برای دوری از هوای آلوده شهر و تفریح و اسکی در برف های سپید قوله توچال تهران.
پروژه ساخت این مجموعه در سال 1353 آغاز شد و با همکاری شرکت فرانسوی پوما و شرکت اتریشی دوپل مایر عملیات تاسیس تلکابین هوایی از ولنجک تهران تا قله توچال البرز تهران آغاز گشت. تله کابین توچال بالاتر از میدان تجریش و در منطقه شمیرانات واقع شده است.
همچنین در کنار تله کابین، هتل زیبا و کوهستانی توچال،آماده پذیرایی و ارائه خدمت به مهمانان و ورزشکاران این مجموعه تفریحی ورزشی می باشد.
این مجموعه دارای 2 پیست اسکی می باشد. پیست اسکی هفتم که از پایین قله شروع شده و به هتل ختم می شود.طول این پیست 1200 متر می باشد. پیست اسکی هفتم به پنجم نیز با طول 5500 متر آماده استفاده دوستداران اسکی می باشد. این تله‌کابین دارای سه خط اصلی و سه خط تله‌سی‌یژ و یک خط تله اسکی می‌باشد. روی هم رفته درازای سه خط اصلی تله کابین نزدیک به 7500 متر می‌باشد   
باشگاه تنیس، تیر و کمان و بانجی جامپینگ هم در این مجموعه ورزشی تدارک دیده شده و قابل استفاده است. همچنین این مجموعه دارای یک مسیر 2000 متری پیاده روی و کوهنوردی می باشد که از پارکینگ شروع شده و به ایستگاه اول تلکابین ختم می شود. مناظر بسیار زیبا و هوای پاک این منطقه لحظات بکر و بی نظیری را برای مسافرین فراهم خواهد کرد. امکانات تعبیه شده در مجموعه توچال هم لذت این هوا و محیط را دوچندان خواهد کرد.